Läs senare

Om oss

Lärarförbundets tidskrift för lärare i slöjd, musik, bild, dans, teater, drama och media

Redaktion 

Helena Ingvarsdotter, chefredaktör
Telefon: 08-737 67 92, 070-379 64 61
E-post: helena.ingvarsdotter@lararforbundet.se

Maria Nöjd, redaktionssekreterare
Telefon: 08-737 69 99, 073-070 33 68
E-post: maria.nojd@lararforbundet.se

Kontakt

Tidningen Uttryck,
Box 12239, 102 26 Stockholm
Besöksadress: Segelbåtsvägen 15 Stora Essingen
Telefon: 0770-330303
uttryck@lararforbundet.se

Annonser:
Lisen Skeppstedt,
lisen.skeppstedt@swipnet.se
070-720 61 22
Materialfrågor:
Mari Lingesjö, 08-737 65 66

Prenumerationsärenden:
Medlemmar: 0770-33 03 03
Övriga: larartidningar@pressdata.se
08-737 66 80

Cecilia Lindgren, redaktionsassistent
Telefon: 08-737 65 51, 076-116 45 99
E-post: cecilia.lindgren@lararforbundet.se

Sebastian G Danielsson, reporter
Telefon: 08-737 66 76,
E-post: sebastian.danielsson@lararforbundet.se

Erik Ignerus, reporter (vik)
Telefon: 070-309 34 31
erik.ignerus@lararforbundet.se

Elisabeth R Brising, reporter
Telefon: 070-208 93 59
E-post: elisabeth.richter.brising@lararforbundet.se

Emilie Stendahl, reporter
Telefon: 070-387 46 95
E-post: emilie.stendahl@lararforbundet.se

Annika Dzedina, reporter
Telefon: 070-515 83 94
annika.dzedina@lararforbundet.se

John Losciale, art director
Telefon: 070-556 76 30
E-post: john@losciale.com

ur Lärarförbundets Magasin